clear

تنظیمات قالب

ویژه
صالحی امیری:

در جریان پرونده ویلموتس نیستم/ شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است

  • کد خبر : 15
  • در ورزش
  • دوشنبه، 27 مرداد 1399
  • 0
  • 1933
  • 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)
رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه قضاوتی درباره پرونده محکومیت فدراسیون فوتبال ایران در بحث شکایت مارک ویلموتس ندارد، گفت: شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است.

سیدرضا صالحی امیری در مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت، در جمع خبرنگاران گفت: همه نام آوران و بزرگان کشتی امروز لبخند به لب دارند که به خانه خود آمدند و از انسان های بزرگ و با فضیلت یاد کردند. 

وی افزود: احساس می کنم کشتی در ایران ویژگی های ممتازی دارد و هر وقت علیرضا دبیر درخواستی را مطرح کند، بلافاصله هم من و هم دیگر مسئولان به کمک او می رویم. امجدیه ریشه ورزش کهن ایران است. امروز ما یک سالن را افتتاح نکردیم بلکه بخشی از هویت و تبار کشتی ایران را به نمایش گذاشتیم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: کشتی مردمی ترین رشته ورزشی ایران زمین است و همه قهرمانان ما از متن مردم آمدند. تختی بزرگ، علیرضا دبیر و دیگر بزرگان از متن جامعه رویش کردند. آغازگر افتخار ما در عرصه جهانی و داخلی و مرام پهلوانی از کشتی آغاز شده است. کشتی هم مقصد است و هم مقصود. تجلیل از بزرگان کشتی تجلیل از مرام پهلوانی است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: باید از همه کسانی که در کشتی ایران زمین تلاش کردند از صنعتکاران، سیروس پور، برزگر، برادران خادم، علیرضا دبیر و ... تشکر کنیم. دبیر ثابت کرد جوان با کفایتی است و می تواند گام های بزرگتری بردارد و کشتی را به قله های توسعه برساند. برای همه قهرمانان کشتی آرزوی سلامتی دارم. با محمد بنا و غلامرضا محمدی شخصا تماس گرفتم و برای انتخابشان به عنوان برترین های آسیا تبریک گفتم و بار دیگر تبریک می گویم. مطمئن هستم کشتی پرچم پر افتخار ایران را باز هم به اهتزار در می آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از پایان این مراسم صالحی امیری همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: دبیر از فرصت کرونا استفاده کرد و این لیاقت را داشت که زیرساختهای کشتی را بازسازی کند. باید به دبیر تبریک گفت. کرونا برای همه تهدید است ولی رئیس فدراسیون کشتی از این تهدید، فرصت ساخت. 

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز با وزیر ورزش و شرکت توسعه صحبت می کنم تا مشکل حل شود. جهت گیری کمیته المپیک و وزارت حمایت حداکثری از فدراسیون کشتی است چون یکی از امیدهای ما در المپیک است. 

صالحی امیری در خصوص پرونده شکایت مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی گفت: در جریان پرونده فوتبال نیستم و نمی توانم اظهارنظر کارشناسی و تخصصی انجام بدهم ولی یک سخن کلی دارم. برای رسیدن به ورزش پاک در فوتبال یک راه داریم و آنهم شفافیت است.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است. لازمه حل همه چالش ها این است کلیه قراردادها و تبادلات مالی و کلیه منابع به صورت شفاف در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار بگیرد. اگر این اصل اول یعنی شفافیت را در ورزش و فوتبال اجرا کنیم بخش عمده ای از چالش ها حل می شود. در جزئیات پرونده ویلموتس نیستم و قضاوتی ندارم. 

منبع خبر : نگارشی

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید