clear

تنظیمات قالب

باز نشر
واعظی:

توضیحات واعظی درباره روند شاخص بورس

  • کد خبر : 23
  • در سیاست
  • شنبه، 01 شهریور 1399
  • 0
  • 817
  • 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (2 رای)
واعظی در گفتگوی ویژه خبری: شاخص بورس بین ۱,۶۰۰,۰۰۰ تا ۱,۷۰۰,۰۰۰ واحد اصلاح و سپس به روند خود ادامه می‌دهد.

محمود واعظی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه از میزان کنونی تورم و قیمت های کالاها اصلا راضی نیستیم، اظهار کرد: یکی از دغدغه اصلی رئیس جمهور و وزرای ذیربط، تامین معیشت مردم است.

وی اضافه کرد: در هفته در جلسات اقتصادی، زمان زیادی را برای کنترل شرایط سخت کنونی صرف می کنیم تا قیمت ها از این که هست بیشتر نشود و در جهت کاهش قیمت ها تلاش می‌کنیم.

واعظی، عامل روانی را از جمله علل افزایش تورم و قیمت کالاها دانست و افزود: تبلیغات و جنگ روانی در این زمینه هم از خارج و هم داخل وجود دارد و ناامیدی را نسبت به آینده تزریق می کنند البته بخشی به شرایط اقتصادی آینده کشور اطلاق می شود.

وی اضافه کرد: این موضوع بر روی مردم، فروشندگان و تولیدکنندگان اثر می گذارد و مجموعه این ها هزینه تولید کالا و سود متعارف آن را افزایش می دهد.

واعظی تحریم ها را از علل دیگر افزایش تورم و قیمت کالاها بر شمرد و افزود: تحریم ها و مشکلات ناشی از جابه جایی پول موجب شده است واردات کالاها از جمله قطعات و مواد اولیه, گران تر از معمول انجام شود.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: با همه فشارها تلاش می‌کنیم ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شده برای کالاهای اساسی و ضروری مردم را تغییر ندهیم.

واعظی در ادامه برنامه گفت و گوی ویژه خبری افزود: مسئله تنظیم بازار در شرایط کنونی بسیار سخت است به ویژه اگر آن کالا با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باشد.

 وی ادامه داد: معمولا زمانی که ارز دو نرخی می‌شود فساد یا دلالی در آن جا خود به خود ظهور می‌یابد و مسئولان ذیربط علاوه بر اینکه باید همت کنند تا کالاها تهیه و توزیع شود باید مراقب دلال‌ها و واسطه‌ها هم باشند.

واعظی افزود: متاسفانه شاهدیم کسانی که نقش توزیع برای نیازمندان دارند، بخشی را با همان رقم اعلام شده توزیع می‌کنند و بخشی را انبار می‌کنند و به روش‌های دیگری انجام می‌دهند که البته با آن‌ها در حال برخورد هستیم.

 وی ادامه داد: وزارت صمت هم روی این مسئله کار کرده و ارتباط نزدیکش با وزارت جهاد کشاورزی موجب شده است که مقداری جلو این نوع فعالیت‌ها گرفته شود و سازمان تعزیرات حکومتی هم برخورد می‌کند و امیدواریم بتوانیم اوضاع را کنترل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه مجلس برای دو هفته تعطیل است پس از تعطیلی مجلس در نخستین فرصت ممکن وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را معرفی می‌کنیم و بسیار متاسفیم از اینکه از حضور آقای مدرس خیابانی در این سمت محروم شدیم.

 واعظی با بیان اینکه او در وزارت صمت بسیار خوب عمل کرد و در کنترل قیمت و تنظیم بازار نقش تعیین کننده‌ای داشت، افزود:آقای مدرس خیابانی در سه ماهی که به عنوان سرپرست بود نقش بسیار خوبی در تولید و گسترش رونق تولید داشت و به صنعت گران کشور برای تامین مواد اولیه کمک کرد و حیف شد رأی اعتماد مجلس را بدست نیاورد البته این حق مجلس است.

وی ابراز امیدواری کرد که آقای مدرس خیابانی خدمات خود را در آینده هم به کشور و دولت داشته باشد.

 رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: از نظر دولت، جدایی وزارت صنعت و بازرگانی منتفی نشده است، زیرا این وزارتخانه بیش از حد بزرگ شده است.

توضیحات واعظی درباره روند شاخص بورس
20-1
20-2
20-4
20-5
21-7
23
15
منبع خبر : اقتباسی

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید