امروز : جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۵

pakan1

فرمانده انتظامی گلستان:

آمار دقیقی از اسلحه‌های غیرمجاز در گلستان وجود ندارد

ساحل خبر - فرمانده انتظامی گلستان گفت که آمار دقیقی از تعداد اسلحه‌های غیرمجاز در این استان وجود ندارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از سلاح‌های موجود در سطح منطقه شکاری بوده و خطر چندانی برای امنیت پایدار محسوب نمی‌شود.
 آمار دقیقی از اسلحه‌های غیرمجاز در گلستان وجود ندارد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۲۱:۴۲ |
کد خبر : ۸۷ |
گلستان

سرتیپ دوم ستاد روح الامین قاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تعداد سلاح‌های غیرمجاز را هیچ نهاد و دستگاهی نمی‌تواند اعلام کند و اگر آمار دقیق و مشخصی از تعداد و پراکندگی آن ها وجود داشته باشد با جمع آوری کامل آن خیال مردم را آسوده خواهیم کرد.

وی به کشف چندی قبل سلاح‌ توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در گلستان اشاره کرد و گفت: هرچند حجم سلاح‌های کشف شده به نسبت زیاد بود اما عمده آن کاربرد شکاری داشته و از پایه امنیتی و مصارف جنگی برخوردار نبود.

پیش از این اعلام شده بود که تا ۵۰ هزار اسلحه اعم از مجاز، غیرمجاز، شکاری و جنگی در دست مردم استان گلستان است که در مجموع نزدیک به ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

فرمانده انتظامی همچنین به تلفات رانندگی داخل و برون شهری گلستان اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۰۰ نفر در جاده های استان جان خود را از دست دادند که ۹۵ درصد آنان بومی و اهل همین منطقه بودند.

سردار قاسمی افزود: همچنین بیش از نصف فوت شدگان حوادث ترافیکی گلستان را موتورسواران تشکیل می دهند که علت اصلی مرگ آن ها وارد شدن آسیب از ناحیه سر و مرگ مغزی است که استفاده از کلاه ایمنی بخش زیادی از این تلفات را کاهش خواهد داد.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی استفاده از کلاه ایمنی گفت: اکنون ایستادن در صف نانوایی قانون نیست اما همواره توسط مردم اجرا می شود چراکه در فرهنگ عمومی نهادینه شده است و استفاده از کلاه ایمنی به دلیل نقش فراوان آن در کاهش تلفات هم باید به یک عرف قابل احترام و فرهنگ پذیرفتنی تبدیل شود.

وی در ادامه امنیت مردم را خط قرمز پلیس اعلام کرد و گفت: برابر کسانی که به هر شکل امنیت مردم را مورد تعرض قرار دهند مقتدرانه ایستاده و اجازه خدشه دار کردن آن را نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه امانتداری و هوشمندی لازمه کار پلیس است به چهار نوع پیشگیری شامل اجتماعی، انتظامی، وضعی و قضایی اشاره کرد و گفت: پیشگیری فقط وظیفه پلیس نیست و دستگاه ها باید در این بخش با پلیس همکاری کنند.

سردار قاسمی افزود: امنیت، محصول خرد جمعی است و همه دستگاه‌ها و آحاد مردم در تولید، حفظ و گسترش آن نقش دارند و از سوی دیگر همه باید از مال و اموال (مادی - معنوی) خود مراقبت کنند.

فرمانده انتظامی گلستان با تاکید بر ارتقای ارتباط و تعامل رسانه‌ها با پلیس با هدف تقویت امنیت پایدار تاکید کرد: رسانه‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری در انتقال نیاز جامعه و خواسته‌های شهروندان به پلیس دارند و باید از این ظرفیت بیشتر بهره گرفته شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی پیک کاسپین در شهرستانهای مختلف استانهای مازندران ، گیلان و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01152216344

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

chaloosnew1

diyar1

payamecaspian

soje

tel

peykinsta